10 momentów Andreja Urlepa w Zielonej Górze

Nazwisko Andreja Urlepa w Śląsku Wrocław budzi uzasadnione emocje. Młodzi pamiętają jego przygodę w Zielonej Górze, a starzy złote czasy spędzone w stolicy Dolnego Śląska. Mogą jednak nie wiedzieć dlaczego dla części kibiców ten powrót nie daje wielkich nadziei. Oto 10 momentów legendarnego trenera z okresu w Zielonej Górze. 

1. Podpisanie umowy. 

2. Sprowadzenie Mistrza Europy Edo Murica, znanego w Polsce Nikoli Markovica, oraz nazywanego „żołnierzem Urlepa” Alexa Hernandeza. Ten ostatni będzie opuszczał Polskę już raczej jako „student z Erasmusa” – tak żartobliwie mówili o nim kibice z Zielonej Góry. 

3. Awans do Ligi Mistrzów. Wygranie meczów z Besiktasem, Avellino, Ostendą. 

4. Oddanie Markovica do Stali po 5 meczach. Co prawda po kontuzji wrócił Savović, ale po co blokować miejsce w składzie Hernandezem?

5. Niegranie Edo Muricem. 23 mecze: średnio 13 minut, 4 punkty, kontrakt za 200 tysięcy euro. 200 KOŁA PAPIERÓW EURO! (wg informacji z wyroku BAT za polskikosz.pl)

6. Niegranie żołnierzem Alexem Hernandezem.

7. Jarek Mokros łamie palce w Radomiu w play-off. 

8. Urlep zaczyna grać Edo Muricem. Bo musi. 

9. Wyjazd bez pożegnania z Zielonej Góry po meczu z Toruniem o 3. miejsce, który Stelmet przegrywa w kompromitujący sposób 117:95. 

10. Drugi mecz o brąz prowadzi Andrzej Adamek. Asystent trenera Urlepa w Śląsku Wrocław. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.